Technikum Architektoniczno-Budowlane

im. Stanisława Noakowskiego

Aktualności

 
 
  Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum
  Architektoniczno-Budowlane im. S. Noakowskiego w Warszawie jest wśród
  500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
  i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2021”.

  26 MIEJSCE
  wśród najlepszych techników w Polsce 2021

  3 MIEJSCE
  wśród najlepszych techników w województwie mazowieckim 2021

 

XIX Ogólnopolski Konkursu na Pracę z Literatury

Serdecznie gratulujemy Piotrowi awansu do finału XIX Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Piotr realizował temat: "Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia". (Erich Fromm). Co decyduje o ludzkim bogactwie bycia? Odpowiedzi na postawione pytanie poszukaj w literaturze pięknej, tekstach filozoficznych i biografiach znanych Ci postaci. O wynikach finału będziemy informować.

Relacja z pobytu na praktykach zawodowych w Grecji

 

Pobyt w Grecji był dla naszych uczniów niezwykłym doświadczeniem zawodowym, ale też budowaniem relacji i nawiązywaniem przyjaźni. Nasi uczniowie pokazali jacy są koleżeńscy, kulturalni, a przy tym pełni energii i kreatywności. Część tej wspaniałej greckiej przygody można zobaczyć na przygotowanej prezentacji:  [LINK do prezentacji] https://view.genial.ly/60b6784fd83ac40db405f4ec

Opiekunowie praktyk zawodowych w Grecji:
Sylwia Stepanenko
Łukasz Tupacz

Konferencja OK

16 czerwca 2021 r. odbędzie się w naszej szkole zewnątrzszkolna konferencja upowszechniająca ideę oceniania kształtującego. Uczestnicy spotkania, oprócz wysłuchania interesujących referatów, będą mieli także możliwość obejrzenia fragmentów lekcji otwartych, prowadzonych przez nauczycieli TAB oraz wysłuchania, co mają do powiedzenia na temat strategii oceniania kształtującego sami uczniowie.

Po czterech latach inspirującej pracy w programach CRS1 (poziom podstawowy) i CRS2 (poziom zaawansowany) Technikum Architektoniczno-Budowlane im. Stanisława Noakowskiego w Warszawie trafi do elitarnego grona szkół średnich wyróżnionych tytułem i odznaką „Szkoły Uczącej Się”. Tego dnia będziemy mieli zaszczyt gościć m.in. przedstawicieli Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie oraz delegację ze szkoły partnerskiej – II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu.

Serdecznie dziękujemy grupom pomocnych przyjaciół, dla których strategie oceniania kształtującego są nie tylko teoretyczną formułką, ale stylem nauczania! Bez Waszej pasji, zaangażowania i chęci modyfikacji własnego warsztatu pracy ten projekt nie miałby szans tak znakomicie się rozwijać.

Liderzy OK CRS2
mgr Izabela Dobrosielska
mgr Łukasz Tupacz

Tea Club Warsawian Society TAB

Tea Club Warsawian Society TAB zaprasza do zapoznania się z owocami naszej wytężonej pracy. Szczególnie cieszy nas fakt, że pomimo pandemii i trudów zdalnej edukacji udało nam się zrealizować założone cele. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu!

Łukasz Tupacz

"PoczytajMY"

Tea Club Warsawian Society TAB serdecznie zaprasza do zapoznania się z wyborem cytatów, które spowodują, że inaczej spojrzysz na zaproponowane przez nas teksty literackie. Akcja czytelnicza jest częścią programu pod nazwą "PoczytajMY", którego organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. W kolejnych dniach będziemy publikować następne projekty, m.in. audiobooki popularnych bajek i wierszy przygotowane przez uczniów i nauczycieli TAB. Integralną częścią nagrań jest książeczka, która zawiera autorskie gry, zabawy ruchowe i kolorowanki. W książeczce znajdują się ponadto wykonane przez naszych uczniów ilustracje, które z pewnością pomogą młodszym dzieciom zrozumieć tematykę nagranych tekstów.

Link do AKCJI CZYTELNICZEJ: https://view.genial.ly/60bd053a385c9c0d4d947da5

Łukasz Tupacz

Dzień Dziecka w TAB


Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy quiz dla całej społeczności TAB. Zeskanujcie kod i zgadnijcie, który nauczyciel naszej szkoły jest na zdjęciu.  Dobrej zabawy!

Samorząd Uczniowski TAB