Współpraca
PODZIĘKOWANIA OD PRZYRYNKU:
Z radością informujemy, że do grona współpracujących z nami firm budowlanych dołączył BUDIMEX. Praktyki zawodowe, wykłady, wyjścia na wybrane inwestycje, udział w konferencjach - to tylko część wspólnych działań, które już pomału wspólnie wdrażamy.
Witamy na TAB-owym pokładzie!
Serdecznie dziękujemy firmie Maico Elektroapparate-Fabrik GmbH, Steinbeisstrasse 20, 78056 Villingen-Schwenningen za otrzymane od Państwa centrale wentylacyjne typu WS 250 i WR 300 z odzyskiem ciepła oraz urządzenie do wentylacji pojedynczych pomieszczeń z odzyskiem ciepła, katalogów niemieckojęzycznych i profesjonalnych pomocy naukowych bardzo przydatnych przy projektowaniu systemów wentylacji z rekuperacją oraz w procesie dydaktycznym młodzieży naszej szkoły.
Dzięki urządzeniom od państwa uczniowie mogą dokładnie i na w pełni sprawnych i funkcjonujących urządzeniach zobaczyć, jak są zbudowane oraz jak działają centrale wentylacyjne z rekuperatorami: obrotowym i przeciwprądowym, a także regenerator ciepła.
W dalszych planach mamy podłączenie otrzymanych od firmy Maico central i utworzenie stanowiska badawczo-pomiarowego. Dla naszych uczniów jest to możliwość rozwoju pasji i zainteresowań, a także zdobycie umiejętności praktycznych, które bardzo im pomogą w dalszej ścieżce edukacyjnej i zawodowej.
Bardzo serdeczne dziękujemy.
Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych i Licealnych
im. Stanisława Noakowskiego
zespół nauczycieli przedmiotów zawodowych
TAB WSPÓŁPRACUJE Z:
Z radością i dumą informujemy, że 12 kwietnia 2022 grono firm, z którymi współpracujemy powiększyło się o firmę SKANSKA. Bardzo nas cieszy fakt, że wiodące firmy na rynku budowlanym i instalacyjnym dostrzegają potrzebę aktywnego udziału w procesie edukacji, a kontakt naszej Szkoły z rynkiem pracodawców ma realny wymiar. Witamy na pokładzie TAB-owej społeczności!
Firma VEOLIA od roku szkolnego 2015/2016 objęła patronat nad klasami technika urządzeń sanitarnych w Technikum Architektoniczno – Budowlanym im. S. Noakowskiego w Warszawie.
Grupa Veolia jest w Polsce jednym z czołowych dostawców usług w zakresie zarządzania energią, gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej. Grupa tworzy i wdraża rozwiązania, które są efektywne ekonomicznie i przyjazne dla środowiska.
IMTECH POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie,
Lider w branży instalacji technicznych i przemysłowych.
Głównym celem działalności Imtech jest efektywne zmniejszanie zapotrzebowania energetycznego w budynkach. Projektują, budują i obsługują złożone pod względem technicznym urządzenia m.in. dla:
- obiektów przemysłowych;
- stadionów i aren;
- lotnisk;
- centrów obliczeniowych;
- szpitali;
- zakładów pracy.
Zapraszamy na stronę http://www.edunet-poland.pl lub http://imtech.pl/
Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa Centrala
Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska) jest nie tylko największą bilateralną Izbą w Polsce, ale również jedną z najbardziej wpływowych Niemieckich Zagranicznych Izb Przemysłowo-Handlowych (AHK) na świecie.
AHK Polska reprezentuje interesy około 1000 firm członkowskich i od kilkunastu lat działa na rzecz rozwoju polsko-niemieckich stosunków gospodarczych.
AHK Polska jest odpowiedzialny za profesjonalną obsługę doradczą firm z Niemiec i Polski oraz za rozwój stosunków z instytucjami po obydwu stronach granicy.
Zapraszamy na stronę http://ahk.pl/
Oddział Warszawa
PERI jest największym na świecie dostawcą systemów deskowań i rusztowań.
Zapraszamy na stronę http://www.peri.com.pl
Grupa ATLAS
Od styczniu 2015r. Grupa ATLAS objęła patronat nad kształceniem w Technikum Architektoniczno – Budowlanym dla zawodu TECHNIK BUDOWNICTWA
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania
Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna
http://eust.pl
Politechnika Warszawska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży
Program „Life Skills – trening kompetencji społecznych” realizowany jest przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży dzięki wsparciu JP Morgan Chase Foundation. W programie uczestniczą uczniowie zasadniczych szkół zawodowych i techników z Warszawy.
Cel
Program „Life Skills – trening kompetencji społecznych” ma na celu rozwijanie umiejętności sprzyjających zatrudnieniu młodzieży ze szkół zawodowych i techników. W trakcie trwania programu młodzież ma możliwość rozwijania różnych kompetencji społecznych (zarówno poprzez udział w zajęciach jak i poprzez realizację projektów społecznych i innowacji technicznych). Ma również możliwość bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami i nauczy się planować własną ścieżkę kariery.
DUALNY SYSTEM NAUCZANIA W TECHNIKUM ARCHITEKTONICZNO – BUDOWLANYM IM. STANISŁAW NOAKOWSKIEGO W WARSZAWIE ul. Przyrynek 9
System dualny (dual system) zakłada połączenie nauki teoretycznej z praktyczną nauką zawodu.
Technik urządzeń sanitarnych
W roku szkolnym 2012/2013 Firma Imtech Polska przy współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową oraz Technikum Architektoniczno-Budowlanym w Warszawie utworzyła specjalną klasę patronacką Imtech kształcącą w zawodzie technika instalacji sanitarnych. Uczniowie, którzy ukończą tę klasę, otrzymają dyplom uprawniający do wykonywania zawodu na terenie całej Unii Europejskiej, a najlepsi absolwenci otrzymają możliwość podjęcia pracy w firmie Imtech Polska.
Od września 2012 roku. 30 osób rozpoczęło naukę w klasie patronackiej Imtech. Celem utworzenia klasy jest kształcenie uczniów w zawodzie technika instalacji sanitarnych. Przez cztery lat uczniowie będą zdobywać zarówno teoretyczne, jak i praktyczne umiejętności. W trakcie nauki będą mogli korzystać też z wiedzy pracowników firmy Imtech, odbywać w niej praktyki, a także – po uzyskaniu tytułu technika instalacji sanitarnych – liczyć na zatrudnienie. W roku szkolnym 2013/2014 powstała następna klasa Imtechu.
Przedstawiciele firmy Imtech o projekcie:
„Model, w którym uczniowie łączą naukę z pracą i aktywnym zdobywaniem umiejętności praktycznych, jest bardzo popularny w Niemczech” – mówi członek kierownictwa Imtech Polska. „Dzięki temu po skończeniu szkoły taki młody człowiek nie ma problemów ze znalezieniem pracy. Może pochwalić się w CV praktycznymi umiejętnościami i pokazać, że ma już doświadczenie. To duży atut na dzisiejszym rynku pracy” – dodaje.
Zaletą wprowadzania na rynek edukacyjny takiej oferty jest też możliwość wykazania podwójnych uprawnień zawodowych: polskich i niemieckich. Uczniowie intensywnie uczą się drugiego języka i zdają egzamin techniczny zarówno w języku polskim, jak i niemieckim. Absolwenci tej klasy otrzymają dyplom uznawany w całej Unii Europejskiej i sami będą mogli wybrać, gdzie będą pracować.
W ramach tego projektu firma Imtech Polska wsparła utworzenie tej klasy m.in. poprzez udostępnienie sprzętu komputerowego, a także materiałów szkoleniowych niezbędnych do nauki zawodu. Ponadto firma zapewni szkolenie dla kadry pedagogicznej szkoły z zakresu rozwiązań stosowanych przez firmę. Dodatkowo Imtech Polska planuje także praktyki zawodowe dla uczniów patronackiej klasy, udostępniając do celów dydaktycznych swoich ekspertów i całe zaplecze techniczne.
„Jest to pierwszy taki projekt realizowany przez Imtech Polska. Mamy nadzieję, że dzięki niemu nasze kadry zasilą młodzi, zdolni ludzie z solidnym doświadczeniem zawodowym” – wyjaśnia członek kierownictwa Firmy.
Zapraszamy na stronę www.edunet-poland.pl lub imtech.pl