Technikum Architektoniczno-Budowlane

im. Stanisława Noakowskiego

"Projektujemy i budujemy. Współpraca szkół zawodowych Warszawa-Kijów"

 

Nasz dziennik: „Projektujemy i Budujemy: współpraca szkół zawodowych z Warszawy i Kijowa”

W ramach projektu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży „Projektujemy i Budujemy: współpraca szkół zawodowych z Warszawy i Kijowa”  grupa ukraińska zaczęła prowadzić swój dziennik, a grupa polska wsparła ich w tłumaczeniu na język polski.

2.10
Kiedy nasza ukraińska grupa przyjechała do hostelu, została ugoszczona przez polską grupę. Przywitano nas naszą wspólną tradycją - chlebem i solą. Odpowiedzieliśmy równie pozytywnymi emocjami. Wspólnie z Polakami spędziliśmy czas integrując się i dlatego też poszliśmy później spać.

3.10
Pierwszy dzień w Polsce był bardzo aktywny. Cały dzień spędziliśmy razem i uczyliśmy się nawzajem swoich języków. Najwięcej aktywnego czasu spędziliśmy na zewnątrz spacerując po Warszawie. Resztę czasu spędziliśmy w WCIES integrując się poprzez gry i zabawy. Później ustaliliśmy zasady mające obowiązywać nas podczas wymiany. Jesteśmy zadowoleni i nie możemy się doczekać następnego dnia. Dziękujemy wszystkim za dzisiejszy dzień.

4.10
Cześć koledzy ! Drugi dzień w Polsce był bardzo intensywny i teraz wam o nim opowiemy. Zasady, które ustaliliśmy zostały przez nas dotrzymane. Po śniadaniu pojechaliśmy do TAB'u (Technikum Architektoniczno-Budowlane im. Stanisława Noakowskiego). Zostaliśmy ciepło przyjęci przez Dyrektor szkoły i nauczycieli. Uczyliśmy się tam proporcji oraz geometrycznego rysunku przedmiotów z natury. Bardzo nam się podobał wieczór ukraińskich i polskich tradycji poprowadzony przez obie grupy młodzieżowe. Nie możemy się doczekać następnego dnia.

5.10
Cześć koledzy, już się kończy trzeci dzień równie intensywny jak poprzednie. Dzisiaj spędziliśmy czas w technikum ogrodniczym ucząc się robić kolarze. Wycinaliśmy różne obrazki z gazet i przyklejaliśmy je na kartkę. Po obiedzie pojechaliśmy metrem do Centrum, gdzie spacerowaliśmy oglądając obiekty turystyczne. Nasz dzień minął bardzo dobrze i czekamy na jutrzejszy dzień.

6.10
Cześć wszystkim. Już minął nasz czwarty bardzo ciekawy dzień. Z samego rana pojechaliśmy całą grupą do Leśniczówki do Powsina. Tam wesoło spędziliśmy czas. Zrobiliśmy ognisko, śpiewaliśmy piosenki i graliśmy w gry. Panowała tam bardzo przyjazna atmosfera. Mieliśmy okazję porozmawiać z ekspertem - panią architekt -  na temat naszego projektu końcowego. Wieczorem ukraińska grupa pojechała na spacer na piękne Stare Miasto, gdzie miały miejsce śmieszne sceny. Nie możemy się doczekać jutrzejszego dnia.

7.10
Cześć. Skończył się nasz piąty dzień, który na pewno zostanie w naszej pamięci. Dzisiaj poszliśmy do Zespołu Szkół Fototechnicznych. Uczniowie tej szkoły uczestniczący w projekcie zrobili nam świetne zdjęcia. Po obiedzie pojechaliśmy rozpocząć prace nad projektem miejsca przyjaznego młodzieży, którego efekt końcowy zobaczymy już jutro. Nie chcemy aby nasz wspólny wyjazd zakończył się.

8.10
W dniu ostatnim, praca wrzała przed zamknięciem projektów architektonicznym, które były poświęcone tematowi "Warszawa - miasto młodych". Już o 14.00 byliśmy gotowi przed uroczystym otwarciem galerii na które zostali zaproszeni dyrektorzy szkół uczestniczących w projekcie oraz przedstawiciele Biura Edukacji Urzędu 
m.st. Warszawy. Po otwarciu galerii zebraliśmy się na ewaluację. Życzyliśmy sobie nawzajem sukcesów i spodziewamy się zobaczyć jeszcze w przyszłości!!

W projekcie wzięli udział uczniowie Szkoły Budowlanej z Kijowa, Technikum Architektoniczno Budowlanego im. Stanisława Noakowskiego, ul. Przyrynek 9,  Technikum Fototechnicznego, ul. Spokojna 13, Technikum Ogrodniczego, ul. Bełska 1/3.

 


 

 


 

04.10.2019


 

Projektujemy i budujemy.

Współpraca szkół zawodowych Warszawa-Kijów

Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych i Licealnych im. Stanisława Noakowskiego jest organizatorem wymiany młodzieżowej trzech warszawskich szkół zawodowych oraz szkoły z Kijowa. Projekt: "Projektujemy i budujemy. Współpraca szkół zawodowych Warszawa-Kijów" w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży finansowany jest przez Ministra Edukacji Narodowej. Wymiana odbędzie się w dniach od 2 do 9 października 2019 r. w Warszawie. Uczniowie szkół o profilu architektonicznym-budowlanym, fotograficznym, ogrodniczym z Warszawy i budowlanym z Kijowa stworzą własną wizję architektoniczną wybranego miejsca w Warszawie przedstawiającą potrzeby młodych ludzi. Wystawa plansz projektowych odbędzie się 8 października 2019 r. o godz. 14.00 w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przy ulicy Starej 4.

Serdecznie zapraszamy!