Technikum Architektoniczno-Budowlane

im. Stanisława Noakowskiego

Eliminacje Okręgowe XXXII OWiUB - WIELKI SUKCES TAB-u

W dniu 2 marca 2019r. równocześnie w całej Polsce odbyły się eliminacje okręgowe XXXII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Nasz szkoła – należąca do okręgu warszawskiego, jak co roku gościła uczniów i ich opiekunów, którzy reprezentowali 19 szkół, a także jury i organizatorów olimpiady.

Tego dnia już od siódmej rano przyjeżdżali do szkoły pierwsi uczestnicy, by po smacznym poczęstunku przystąpić do losowania miejsc na sali. Punktualnie o godzinie dziewiątej Wice-dyrektor Szkoły, a jednocześnie przewodnicząca okręgu warszawskiego Pani Grażyna Grabska powitała wszystkich uczestników życząc im sukcesów. Przewodniczący jury dr inż. Tadeusz Maj omówił zasady zawodów, a następnie komisyjnie otworzył kopertę z zadaniami. Obserwatorem z Komitetu Głównego Olimpiady była dr inż. Maria Włodarczyk. Zawody trwały cztery godziny z przerwą na obiad, a 76 uczestników miało do rozwiązania 18 zadań ocenianych od 2 do 8 punktów. W sumie można było uzyskać 80 punktów.  Gdy uczniowie rozwiązywali zadania opiekunowie wysłuchali bardzo ciekawego wykładu dr inż. arch. Janusza Marchwińskiego pt. ”Współczesna architektura proekologiczna – inspiracje”. Po zakończeniu wszyscy rozjechali się do domów, analizując zadania i oczekując na wyniki.

11 marca br. na stronie internetowej organizatorów (www.olimpiadabudowlana.pl) ukazały się pierwsze wyniki. Nasza szkoła odniosła duży SUKCES:

  • 1 miejsce      Konrad Pachała  – 54,5 pkt TAB
  • 2 miejsce      Adam Zagajewski – 49,5 pkt TAB
  • 3 miejsce      Bartosz Kuryłek – 49 pkt  TAB
  • 4 miejsce      Krzysio Buchało – 46 pkt TAB
  • 5 miejsce   Karolina Mirż – 43,5 pkt (Karolina reprezentowała Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Piotrkowa Trybunalskiego)
  • 6 miejsce      Adrian Franczak – 42 pkt TAB
  • 7 miejsce      Daniel Boguszewski – 41,5 pkt TAB

Wyżej wymienieni uczniowie stanowią reprezentację okręgu warszawskiego na zawody centralne, które odbędą się 12 kwietnia w Wodzisławiu Śląskiem. Warto podkreślić, że Adam jest uczniem drugiej klasy, natomiast pozostali uczęszczają do klas trzecich. Do sukcesu szkoły przyczynili się także (mimo niezakwalifikowania się do reprezentacji okręgu): 9 miejsce Kinga Kalbarczyk, 11 miejsce Bartosz Kotowski, 12 miejsce Yuriy Nimylovych, 13 miejsce Mateusz Bzduń, 14 miejsce Mateusz Zabielski, 15 miejsce Jacek Piwoński i 27 miejsce Julia Pińkowska.

Tak dobra i liczna ekipa naszej szkoły pozwala myśleć optymistycznie o dalszym paśmie sukcesów TAB-u w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Tekst i zdjęcia: opiekun Włodzimierz Rodziewicz