Rezultaty naszej pracy w projekcie eTwinning

Już w piątek odbędzie się uroczyste zakończenie projektu, w którym brali udział nasi uczniowie. Projekt eTwinning „Myths, Legends and Folk Tales” obejmował badanie, poznawanie i prezentację mitów, legend i opowieści ludowych, pochodzących z różnych krajów i kręgów kulturowych. W przedsięwzięcie zaangażowani byli partnerzy z Chorwacji, Włoch, Rumunii, Niemiec, Turcji i oczywiście Polski. Uczestnicy projektu opracowywali teksty podań, prezentowali je na forum podczas spotkań online, tworzyli glosariusze z pojęciami, wykonywali grafiki do poszczególnych opowieści, układali gry i zabawy inspirowane wybranymi historiami. Celem projektu była współpraca między europejskimi szkołami w zakresie promowania dziedzictwa kulturowego, różnorodności i wielojęzyczności. Podczas spotkań online uczniowie i nauczyciele doskonalili swoje umiejętności językowe, poznawali odmienne style myślenia, nawiązywali przyjacielskie relacje, a także zdobywali ciekawe doświadczenia, nową wiedzę i nieszablonowe umiejętności. Dzięki udziałowi w tym nowatorskim projekcie Technikum Architektoniczno-Budowlane im. Stanisława Noakowskiego w Warszawie zostało dostrzeżone i wyróżnione na arenie międzynarodowej.

W projekcie przez ponad pół roku pracowali następujący uczniowie: Zofia Lis z klasy 2d, Maria Pospiszył z klasy 2d, Weronika Marczewska z klasy 2dg, Kacper Lubiak z klasy 1b,  Kacper Czerwiński z klasy 2d oraz uczniowie klasy 3c - Mikołaj Białek, Krzysztof Bratek i Hubert Stępnik. Nauczycielami - koordynatorami byli pani Sylwia Stepanenko i pan Łukasz Tupacz.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z rezultatów naszej współpracy oraz zapoznania się z naszym eBookiem, który powstał w wyniku pracy nad projektem.

Link do prezentacji [LINK]

Book titled 'Myths, Legends and Folk Tales eTwinning project'Link do książki [LINK]